Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

W tym miejscu możemy podzielić się opinią o firmie lub produkcie.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Dzień dobry, często jestem zmuszony wyjechać na dłużej w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć mieszkanie przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dołożyłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł funkcjonuje należycie i jaka jest w pomieszczeniach zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tej stronie: https://topro.pl/product-category/systemy_-all/systemy-alarmowe . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej popularne to te, które sygnalizują włamanie do budynku. Są jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:55

Witaj. Obecnie centrale Satel posiadają bardzo dużo możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest solidnie przygotowany przykład założenia alarmu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest zakładana przeważnie na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Podziel się opinią”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość