Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

W tym miejscu możemy podzielić się opinią o firmie lub produkcie.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, szukam godnego polecenia wykonawcy, który para się robieniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka tysięcy lat temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni również, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy obecnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy rozważałeś ofertę tych ludzi z okolic Warszawy dane kontaktowe - mają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co mogłem zobaczyć na ich stronie to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Szukam wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie widziałem iż są takie kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie budowy domu i dumałem jak urządzić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Podziel się opinią”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość